3D tlač

 

 

Používame technológiu tlače FDM (Fused Deposition Modeling) 

FDM/FFF technológia tlače funguje na princípe natavovania materiálu, ktorý je tlačiarni dodávaný najčastejšie vo forme plastovej struny, tzv. filamentu. Ten je v zásobníku 3D tlačiarne uložený na cievke, z ktorej si tlačiareň materiál postupne odmotáva. Tlačová hlava 3D tlačiarne potom vrstvu po vrstve tlačí fyzický 3D model, ktorý jej bol dodaný v digitálnej predlohe.

Materiály z ktorými momentálne pracujeme :

PLA

PLA (polylactic acid – kyselina polymliečna)

PLA je biologicky plne odbúrateľný materiál, z kukuričného alebo zemiakového škrobu alebo z cukrovej trstiny. Je stále viac priemyselne využívaný. Je rozpustný v hydroxide sodnom. Po vytlačení modelu je ťažké odstrániť podporné prvky.

Materiál je vhodný na kontakt s potravinami

hustota: 1250 kg / m³,

dĺžka 1,75 mm silného materiálu

teplota tlače: 185 – 235 ºC

 

Použitie: Je najuniverzálnejším materiálom pre technológiu tlače FDM, vhodným aj pre tlač veľkých predmetov. Popri ABS je najpoužívanejším materiálom pre 3D tlač metódou extrúzie termoplastu. Je pružný, tvrdý a odolný ako iné plasty.

Aj pri nižších teplotách je výtlačok pevný a jednotlivé vrstvy kvalitne spojené. Po tlače ho možno opracovať bežnými postupmi, ale kvôli nízkemu tavenie bodu ho nemožno dobre strojne brúsiť. Brúsny papier strojné dosky materiál rýchlo zahreje až k bodu mäknutia. Túto nevýhodu možno odstrániť chladením materiálu pri opracovávaní. Prakticky bez obmedzenia je možné ručné brúsenie, materiál možno i ľahko vŕtať a lakovať (po ošetrení základnou

Farbou)

 

 

 

ABS

Akrylonitrilbutadienstyren (skratka ABS)

 je amorfný termoplastický priemyselný kopolymér, ktorý je odolný voči mechanickému poškodeniu. Tuhý, húževnatý, odolný proti nízkym aj vysokým teplotám, málo nasiakavý, zdravotne nezávadný. Je odolný voči kyselinám, hydroxidom, uhľovodíkom, olejom, tukom. ABS je veľmi ľahko opracovateľný. 

hustota: 1050 kg / m³, množstvo vlákna na 1kg cievke: 952 cm³

dĺžka 1,75 mm materiálu: 400 m,

teplota tlače: 220 – 260 ºC

Použitie: ABS je vhodný pre výrobu funkčných vzoriek, výrobu nástrojov i pre výrobu vecí pre bežné použitie. Nie je vhodný pre objekty ktoré budú dlhodobo vystavené poveternostným vplyvom. Nie je vhodný pre medicínsky aplikácie.

 

TPE

TPE (termoplastický elastomér)

TPE je materiál, ktorý vznikol kombináciou polymérov s termoplastickými a gumovými vlastnosťami. Typický TPE je mäkký a pružný. V 3D tlači má využitie v prípade, že výsledný produkt musí byť pevný a pružný zároveň. Tento materiál je vhodný pre FDM tlačiarne. Teplotný rozsah pre tlač TPE vlákien je 210 – 230 ° C. Má vysokú pružnosť a vynikajúcu odolnosť proti oderu. Materiál neobsahuje žiadne toxíny, ale stále nie je vhodný pre potravinárstvo.

NYLON (PA)

 Je to nesmierne silný, odolný a všestranný materiál. Je flexibilný v tenkých vrstvách, ale s veľmi vysokou adhéziou (priľnutím) medzi vrstvami. Jeho nízky súčiniteľ trenia a vysoká teplota topenia je vynikajúcou voľbou pre tlač funkčných a technických dielov. Je veľmi hygroskopický, to znamená, že rýchlo absorbuje vodu zo vzduchu. Aby tlač s nylonom bola úspešná, musí byť vlákno suché. Ak suché nie je, vzniknú v materiáli bublinky. Suché nylonové vlákno tlačí hladké predmety s lesklým povrchom. hustota: 1100 kg / m³, množstvo vlákna na 1kg cievke: 909 cm³ dĺžka 1,75 mm materiálu: 380 m, dĺžka 2,85 mm materiálu: 140 m Je možná tlač všetkého od dekorácií,funkčných dielov na stroje, vecí do domácnosti / dielne, až po diely na auto motorku . Modely vecí budov , nápisy atď stačí sa spýtať Cena závisí od použitého materiálu a komplikovanosti . Neváhajte nás kontaktovať y vyžiadajte si nezávaznú cenovú ponuku. Radi poradíme aj s materiálom. Maximálne tlačová plocha je 40x40x40 cm Máme kapacitu na výrobu aj väčšieho množstva výrobkov za relatívne krátku dobu. Možnosť spracovanie jednoduchých návrhov dielov a následnej výroby
Zadať nezávislý dopyt

Ak máte model produktu môžete ho zaslať pre nezávislú ponuku na email: sc.print@gmail.com